Amnestie ako toaletný papier

Autor: Martin Jakubec | 18.3.2017 o 23:41 | (upravené 20.3.2017 o 19:23) Karma článku: 2,37 | Prečítané:  372x

V čase keď má Slovensko vážnejšie problémy ako Mečiarové amnestie sa všetci zaoberajú iba touto tému. Niekedy mám pocit že ľudia fungujú ako stádo oviec, jeden nastrčí tému a všetci nasledujú.

Pýtam sa, ľudí Mečiarové amnestie, únos Kováča mladšieho či vražda Róberta Remiáša cele roky netrápila iba teraz? Ak by nebol film s názvom únos, tak pochybujem že by ľudí táto kauza trápila až na túto úroveň. Je veľmi zaujímavé že k téme sa vyjadrujú všetci, herci, speváci, športovci a bývalý boss mafie. Ešte zaujímavejší fakt je že niektoré osoby ktoré dnes rečnia v televízií ani nevyrastali na Slovensku v tom čase.Aký prehlad majú oni o ére v ktorej sa skutky odohrali? Viem že Slovensko má neskutočný talent v určitých časoch automatický vygenerovať špičkových odborníkov za noc. Počas Majstrovstiev sveta v hokeji je každý tréner, teraz mám pocit ako keby všetci videli skutky na vlastné oči. Ak je niečo dané zákonom ako amnestie, tak by sa nemali meniť, hlavne ak ide iba o politickú hru.Situácia by sa možná dala zvážiť, ak by prišiel prevratný dôkaz či výpoveď v skutkovom dokazovaní.

Keďže je však evidentné, že ide jedine a to o zisk politického kapitálu, tak nepokladám za správne silou mocou otvárať prípad. Niektoré strany sa dokonca postavili k veci až tak alibistický, že chcú nechať vo veci rozhodnúť Ústavný súd. V prípade že súd rozhodne záporne oni si naďalej môžu udierať do pŕs že boli za zrušenie. Očividne tu ide iba o zisk preferencií, o to smutnejšie je, že práve rodiny dotknutých sú na túto hru nechutne zneužité. Pochybujem, že matka Róberta Remiáša potrebuje aby jéj nešťastné spomienky neustále niekto pripomínal. Ak sa bavíme o pánovi Mečiarovi, jeho jediná možnosť vyjadriť sa k danej veci od vypuknutia ošiaľu, bola v nedávnej televíznej relácií TA3, kde diskutoval s Bélom Bugárom. TA3 sa hrá na férovú televíziu, ako to že viac času na útok/rozprávanie získal Bugár a nie Mečiar?! Opäť apelujem na tvrdení že sa občania stali rukojemníkmi PR akcie politických strán. Ak naše "tradičné" strany nemajú spôsob ako presvedčiť voličov o svojich kvalitách, vymýšľajú rôzne kauzy len aby sa mohli vyjadriť a upútali pozornosť znechutených voličov.

Toto je však veľmi lacný a nešťastný spôsob získavania hlasov, hlavne nebude fungovať dlhodobo. Volič sa učí a skôr či neskôr tieto akcie prekukne.

Na margo vyjadrenia pána Mikuláša Černáka poviem iba jedno, Vy sa naozaj nehanbíte? Koľko nevinných ľudí ste Vy odprevadili na druhý svet?! Ja vo Vašom prípade by som držal hubu a krok vo väznici.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

SIS sa zbavila prvej odhalenej budovy

Tajná služba sa zbavila prvej budovy, ktorá sa dala odhaliť cez internet. Ministerstvo vnútra tam chcel byty pre zamestnancov v ťažkej životnej situácii.

DOMOV

Z armády odchádza na protest skúsený generál

Generálporučík Macko je jediný Slovák, ktorý riadil základňu NATO.

DOMOV

Dobré ráno: Stačilo by Slovákom 200 eur, aby boli šťastní?

Fínsko experimentovalo so základným príjmom.


Už ste čítali?