Votrelec Danko na OTO 2017

Autor: Martin Jakubec | 14.3.2017 o 10:04 | (upravené 14.3.2017 o 23:33) Karma článku: 11,88 | Prečítané:  5116x

Uplynulý víkend som sa zúčastnil sedemnásteho ročníku ankety OTO. Tento prestížny večer si nenechala ujsť špička ľudí zo všetkých sfér šoubiznisu a v neposlednom rade sa tam ocitol aj kapitán  - parazit Danko.....

.... "všetkými milovaný" predseda Parlamentu Andrej Danko, ktorý sa stal votrelcom na akcii kde nemal čo robiť. Jeho privítanie umelým uvedením Ňunéza si vyslúžilo tak chabý potlesk, že sme nikto nechápali, čo tam robí.....

Človek, ktorý je v uplynulých týždňoch a už aj mesiacoch na smiech celému Slovensku, nemá vôbec žiadny problém ukázať sa na verejnosti a tváriť sa, že na takomto podujatí má čo robiť. Prítomní mu však našťastie ukázali, aký je ich názor na jeho osobu a tak jediný, kto sa mu počas celého večera venoval, bola jeho úprimne zamilovaná mladá priateľka.
Najviac komické mi však prišlo prepojenie Andrej Danko a ešte stále aktuálny šéf RTVS Václav Mika. Produkcia RTVS získala počas večera niekoľko ocenení, napríklad v kategórii Zábavný program, ktorým sa stala šou Milujem Slovensko. Danko samozrejme tlieskal, netreba však zabudnúť na jeho postoj k aktuálnemu vedeniu RTVS.
RTVS v posledných rokoch ani zďaleka neprodukovala tak kvalitný programming ako je tomu v poslednej dobe práve pod vedením Miku a čísla v sledovanosti hovoria za všetko. Napríklad práve show Milujem Slovensko dokáže každý piatok konkurovať programu komerčných televízií. Spomeniem aj show Čo ja viem, ktorá je jedným z najúspešnejších formátov v tejto kategórii na Slovensku. Potom príde Danko a povie, že prekáža „obrovské množstvo externých dodávateľov" a hlavne, že RTVS podľa jeho slov nemôže súperiť s komerčnými televíziami.
Toto nech mi pán Captain vysvetlí. Ak televízia, aj keď je verejnoprávna, nebude chcieť prinášať čo najlepší program, ktorý je schopný konkurovať aj komerčným televíziám, tak načo potom vôbec bude fungovať? Stopneme každý jeden úspešný formát lebo nie je rýdzo slovenský, čísla sledovanosti klesnú na minimum a Danko bude spokojný. Pretože, keď dosahuje verejnoprávna televízia skvelú sledovanosť aj vďaka zahraničným formátom, respektíve zahraničným seriálom, tak to nie je pre slovenskú verejnosť... Samozrejme, že verejnoprávna televízia by mala prinášať viac vlastnej tvorby, tradičné inscenácie... Ale potom to bude televízia, ktorá osloví iba minimálne percento verejnosti. Aktuálne nemá mladý človek žiadny problém povedať, že sleduje RTVS. Dávali britský seriál Sherlock, americký seriál FARGO, prinášajú skvelé filmy z európskej produkcie. V okamihu, ako RTVS prestane uvádzať aj zahraničné veci, ktoré sú naozaj kvalitné a obsahovo na úrovni, stratí mladého diváka.
Ale chápem túto situáciu. Danko potrebuje v RTVS niekoho z koalície a nie opozície, potrebuje tam svojho človeka ktorý z verejnoprávnej televízie spraví komunikačný kanál pre politické záujmy. Takže, ja by som len chcel poďakovať aktuálnemu vedeniu RTVS za programming ktorý prináša divákom a za ktorým mi bude po zmene vedenia naozaj smutno.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

SIS sa zbavila prvej odhalenej budovy

Tajná služba sa zbavila prvej budovy, ktorá sa dala odhaliť cez internet. Ministerstvo vnútra tam chcel byty pre zamestnancov v ťažkej životnej situácii.

DOMOV

Z armády odchádza na protest skúsený generál

Generálporučík Macko je jediný Slovák, ktorý riadil základňu NATO.

DOMOV

Dobré ráno: Stačilo by Slovákom 200 eur, aby boli šťastní?

Fínsko experimentovalo so základným príjmom.


Už ste čítali?